10 دلیل خرید از زعفرانیه

آنچه خوبان همه دارند، ما یکجا داریم

یکی از چالش های اساسی و همیشگی صاحبان و مدیران تدارکات و بازرگانی کارخانجات صنایع غذایی و صاحبان رستوران ها و هتلها و کارگاه های شیرینی پزی و مدیران شرکت های صادراتی و بازرگانی، تامین راحت و بی دغدغه و مطمئن زعفران جهت استفاده در محصولات تولیدی، بسته بندی و یا صادرات است که هیچگاه نیز راه حل پایدار و بلندمدت و مورد اعتمادی برای آن پیدا نمی کنند. عواملی مانند نوسان کیفیت، عدم دسترسی راحت و به موقع و همیشگی،عدم ارائه فاکتور رسمی،نداشتن پروانه بهداشت و علامت استاندارد،قیمت کارشناسی نشده،عدم ارائه برگه آنالیز و یا عدم بسته بندی حرفه ای و متناسب، جزو دغدغه های آزاردهنده در بحث تامین زعفران هستند که راه حل نهایی و منطقی و همیشگی آن در دستان شرکت زعفرانیه است که با شناسایی کاستی ها و نواقص و کسب تجربه لازم در فرآیند صفر تا صد شناسایی و تامین و خرید زعفران و ایجاد راهکارهای اصولی و درست برای آنها، این نگرانی و دغدغه را برای همیشه برطرف کرده است.

با ما همراه باشید تا از مزایای 10گانه خرید زعفران از شرکت توسعه کسب و کار زعفرانیه مطلع شده تا در زمره مشتریان وفادار این شرکت قرار بگیرید :

1. دارای علامت استاندارد

علامت استاندارد، نشانه مرغوبیت کالاست

در همه جای دنیا همیشه متر و معیاری مشخص برای ارزیابی کیفی و اعتبارسنجی محصولات تولیدی و کشاورزی وجود دارد که با روشها و آزمون ها و هزینه های مختلف، اعتباری ملی و یا بین المللی به آن محصول داده می شود. در کشور ما هم علامت استاندارد بالاترین و معتبرترین حد کیفی برای تایید و عرضه یک محصول در سطح ایران و حتی جهان می باشد، از این رو کلیه زعفران های فله و بسته بندی شرکت زعفرانیه دارای علامت استاندارد معتبر از سازمان ملی استاندارد ایران (isiri) است که خیال و خاطر مشتری را از لحاظ مرغوبیت و کیفیت راحت می کند. موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران همان سازمانیست که مجوز استفاده از علامت استاندارد را جهت درج بر روی محصولات صادر می کند.

نام کامل انگلیسی این موسسه به صورت  Institute of  Standard and Industrial Research of Iran نوشته می شود که اگر حروف نخست این کلمات را کنار هم بچینیم به عبارت ISIRI  می‌رسیم و قطعا این علامت شناخته شده را هر روز بارها و بارها می بینیم و به آن اطمینان داریم. این علامت توسط گرافیست مطرح و معتبر و معروف ایرانی یعنی زنده یاد  « مرتضی ممّیز » در سال 1364 طراحی شده است.

مرحوم ممّیز، جایی طراحی این علامت را این گونه توضیح داده است : « در طراحی آرم استاندارد با بهره گیری از قلم خود توانستم به زیبایی حروف اختصاری ISIRI را به کلمه ایران تبدیل کنم. دوست داشتم نوشته در بین کادر فلش مانندی قرار بگیرد. کادری که دو گوشه ی آن به طور کامل تیز باشد و دو گوشه ی دیگر کمانی و نرم، تا سرانجام فلش حداکثر و حداقل را که مقصود داوری مؤسسه در کالاها است را نمایان کند. اما این مقدار سادگی برای درخواست کننده کفایت نمی کرد؛ با افزودن خطوط زیادتر حالت فلش را آشکار تر کردم.”

2. نشان سیب سلامت و پروانه بهداشت

سبز یا سرخ ؟! هیچکدام، فقط سیب سلامت !

این روزها از دید مشتریان ،تمام محصولات خوراکی و غذاییِ قایل اعتماد، در کنار علامت استاندارد نیاز به یک مکمل و همراه معتبر دارند و چه کسی بهتر از جنابِ نشان سیب سلامت که اگر از راه قانونی و اصولی توسط صاحبان کالا دریافت گردد، مو لای درز کیفیت و بهداشت و ایمنی آن محصول نمی رود . بارها این صحنه را در فروشگاه های مختلف دیده ایم که مردم در هنگام خرید یک محصول غذایی، علاوه بر قیمت ، در رو یا پشت بسته بندی آن محصول نیز با کنجکاوی و تمرکز

به دنبال مواردی همچون تاریخ تولید و انقضا، علامت استاندارد و نشان سیب سلامت می گردند که شرکت زعفرانیه همه این موارد را بر روی کلیه زعفران های فله و بسته بندی درج می کند تا شما با چشمانی کاملا بسته هم، زعفران های این شرکت را در سبد خرید خود قرار داده و با گفتن کلمه « سیب » ، لبخند رضایتتان کِیف ما را هم کوک کند.

سیب سلامت چیست؟ علامتی با رنگ آبی و سبز است که طرحی شبیه به سیب دارد و  بر روی تمام محصولات خوراکی موجود در ایران وجود دارد. سیب سلامت نشان ایمنی و سلامت محصول است که الزاماً به محصولاتی اعطا می شود که  مراحل اخذ پروانه ساخت از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی را به پایان رسانده باشد و دارای شرایط درج شده در دستورالعمل ها و آیین نامه هایی که توسط سازمان غذا و دارو تدوین شده است باشد.

3. ارائه فاکتور رسمی دارای کد اقتصادی

رسمی یا غیر رسمی ؛ مسأله این است !!

بسیاری از کشاورزان، زعفرانکاران و یا فعالان بازار زعفران به دلایل مختلف از جمله مراحل قانونی و طولانی و پیچیده ثبت شرکت و دریافت کد اقتصادی فعال، عدم ارائه اظهارنامه مالیاتی، سود کم در فروش های رسمی و یا عدم ایجاد تراکنش های بالا و متعدد در حساب شرکتی و رسمی شان یا امکان ارائه فاکتور رسمی با کد اقتصادی را ندارند و یا از ارائه آن امتناع می کنند. اما شرکت توسعه کسب و کار زعفرانیه به دلیل اینکه مؤدی فعال و حقوقی سازمان امور مالیاتی بوده و تمام مجوزها و مدارک مستند و لازم حقوقی را دریافت کرده است به راحتی برای هر میزان از حجم خرید مشتریان حقیقی و حقوقی فاکتور رسمی سه نسخه ای صادر می کند و به همین دلیل به راحتی توانسته تاکنون با بسیاری از شرکت ها و صنایع غذایی و یا بازرگانی معتبر خصوصی و دولتی همکاری بلندمدت و حرفه ای داشته باشد.

4. تامین زعفران ترکیبی و فرموله شده متناسب با نیاز مشتری

ابر و باد و مه و خورشید و فلک درکارند    تا تو زعفران به کف آری و به محصول بزنی!

چند مساله مهم باعث شده است که اکثر کارخانجات تولید کننده محصولات غذایی که از زعفران در فرآیند تولید و یا فرآوری محصولاتشان استفاده می کنند با آن مواجه بوده و یکی از موانع همیشگی آنها در خط تولید باشد که عبارتند از افزایش قیمت سه برابری زعفران در یکسال گذشته، نوسان کیفی زعفران و یکدست نبودن آن در هر پارت خرید، پایین تر بالاتر بودن کیفیت و میزان رنگدهی و عطر و طعم از استانداردهای درون سازمانی و تولید و عدم تخصص کافی و درک و شناخت تامین کننده از نیاز کارفرما.

یکی از مهمترین تجارب و تخصص های شرکت زعفرانیه، تامین و ساخت ترکیب زعفران دلخواه واحدهای کنترل کیفی صنایع غذایی است که خدمات این شرکت را با شرکت های همکار ، متمایز کرده است. کافیست مسئول کنترل کیفیت و یا مدیر تدارکات کارخانجات صنایع غذایی در زمان مشاوره تلفنی با کارشناسان فروش زعفرانیه، مشخصات کیفی و کمّی و بودجه مورد نظر خود برای تامین زعفران را عنوان کند

 

5. هفت روز ضمانت طلایی بازگشت

مسافرِ اصیلِ بی بازگشت

اصولا مرجوع کردن اجناسی مانند پوشاک و یا لوازم دیجیتال و الکترونیک و صوتی و تصویری به ویژه در فروشگاه های اینترنتی با ضوابط و شرایط خاص، امری مرسوم است اما در حوزه محصولات غذایی و خوراکی به ویژه زعفران، این امر بسیار به ندرت اتفاق میقتد که شرکت زعفرانیه جزو معدود شرکتها و یا حتی تنها شرکتیست در ایران که تمام محصولات خود اعم از انواع زعفران و هل و دمنوش و کلیه هدایای تبلیغاتی را با افتخار و با اطمینان کامل به مدت یک هفته ضمانت طلایی می کند. بدین معنی که در صورت عدم رضایت شما از کیفیت محصولات خریداری شده از زعفرانیه – در حجم و قیمت های مختلف-  می توانید ظرف مدت هفت روز از زمان دریافت سفارش، بدون قید و شرط محصول خریداری شده را مرجوع کرده و وجه پرداختی را تمام و کمال و در اسرع وقت دریافت کنید. این حد از ضمانت صرفا به این دلیل ایجاد شده که است که در مجموعه زعفرانیه کنترل کیفیت بسیار سختگیرانه اعمال می شود و به همین دلیل خاطرمان از سفارش ارسالی برای مشتریان به حدی راحت است که با اطمینان برای آن هفت روز ضمانت بازگشت در نظر گرفته ایم.

6. بسته بندی حرفه ای و مناسب و زیبا در حجم های نیم کیلو و یک کیلویی و 5 کیلویی

کی تورو قشنگت کرده ؟!

چه بگوییم که در دنیا هر چه از گمنامی زعفران ایران می کشیم زیر سر بسته بندی های نامناسب و نازیباست که عرصه رقابت را به راحتی به کشورهایی همچون اسپانیا،امارات و حتی افغانستان واگذار کرده ایم. وقتی دوستان محترم صادراتچی، زعفران نازنین و اصیل ایران را بصورت فله و در ضعیف ترین و بی کیفیت ترین ظروف و بسته بندی ارسال می کنند می بایست هم در جهان، زعفران را در دنیا به اسم کشور اسپانیا بشناسند. در زعفرانیه اما داستان کاملا متفاوت است، ما پیش و بیش از هر چیزی در ابتدا برای زعفرانمان ارزش ویژه قائل هستیم و سپس برای مشتری گرانقدرمان که قرار است قبل از مصرف چشمان مبارکش به جمال بسته بندی های زعفرانیه روشن شود پس تمام تلاشمان را می کنیم که محصول را در بسته بندی حرفه ای و شکیل و جذاب و بهداشتی ارائه دهیم که هم در شأن خودمان باشد و هم در شأن مشتری محترم. در بسته بندی های زعفران فله از مرغوب ترین سلفون موجود در بازار که خاصیت ضدالکتریسته دارد استفاده می شود و بعد از نصب لیبل و جت پرینتِ سری ساخت و تاریخ تولید و انقضا، در جعبه های مقاوم و زیبای گلاسه UV شده بسته بندی و شیرینگ می گردد و در نهایت در کارتن های نو و پنج لایه مادر و محافظت شده با لفاف های حبابدار قرار می گیرد و از چسب های با کیفیت و قدرتمند منقوش به لوگوی زعفرانیه برای بستن و چسباندن درب کارتن ها استفاده می گردد. حتی بنا به درخواست مشتری این امکان وجود دارد که زعفران در سایزهای مختلفِ قوطی های فلزی زیبا و مقاوم خاتم، بسته بندی و شیرینگ گردد.

غیر از این موارد، شرکت زعفرانیه برای بسته بندی لوکس و یا هدیه های زعفران نیز بیش از یکصد مدل متنوع در ابعاد و طرح ها و رنگهای مختلف تولید و عرضه کرده است که تصاویر و مشخصات آنها را می توانید در وبسایت زعفرانیه دات کام و در بخش پک های هدیه زعفران مشاهده نمایید.

7. ارسال رایگان در تهران

ای زَرپَران که رایگان میروی به سویش از جانب ما ببوس رویش

لجستیک و حمل و نقل و ارسال کالا یکی از گره های سخت حوزه تجارت و بازرگانیست، به خصوص اگر پای کالای ارزشمند و گرانبهایی مانند زعفران در میان باشد. نوع و نحوه ارسال زعفران همیشه این دغدغه را در مدیران کسب و کار ایجاد می کند که اولا محموله خریداری شده ارزشمندشان با امنیت کامل و بدون کسری و نقص به محل کارخانه یا شرکت برسد و ثانیا ظاهر و کیفیت و ماهیت زعفران محفوظ بماند و خُرد و نرم نشود و در نهایت در اسرع و قت و به موقع ارسال گردد. ما برای این مساله هم راه حل مناسب ایجاد کرده ایم و کلیه سفارشات زعفران فله در شهر تهران با راننده و خودروی معتبر و ایمن بصورت رایگان در محل شرکت، کارخانه و یا انبار شما تحویل می گردد. برای سایر شهرها نیز امکان ارسال بصورت پسکرایه از طریق یکی از شرکت های معتبر ارسال کالا بنام کالارسان که طرف قرارداد شرکت زعفرانیه می باشد و همچنین شرکت تیپاکس فراهم می باشد.

8. ارائه برگه آنالیز رایگان

از کوزه همان بُرون تراود که در اوست

یکی از مهمترین خدمات در زمینه فروش زعفران، ارائه برگه آنالیز معتبر و استاندارد و اصولی به همراه زعفران است. برگه آنالیز صادرشده از جانب آزمایشگاهی که بطور دقیق ، ویژگی ها و خصوصیات و ترکیبات موجود در ساختار زعفران  را به دقت و به درستی و با اخلاق حرفه ای و دانش و تخصص و تجهیزات کافی مورد بررسی قرار داده و منعکس کند.

در برگه آنالیز رایگانی که توسط شرکت زعفرانیه و بصورت اختصاصی برای سفارش شما ارائه می گردد (برای سفارشات حداقل پانصد گرم به بالا) ، تحلیل و درصد آیتم های مهمی از قبیل رطوبت،مواد خارجی،پیکروکروسین(عامل طعم تلخ زعفران)،سافرانال(عامل عطر و بوی زعفران)،کروسین (عامل اصلی رنگ زعفران) و تشخیص رنگهای افزودنی درج می شود و امکان صدور در نسخه های فارسی یا انگلیسی را دارد. نکته مهم در برگه های صادرشده توسط شرکت زعفرانیه این است که بر خلاف روبه مرسوم در بازار، اعداد مندرج و کارشناسی شده در آن اصولا کمتر از میزان واقعی درج می گردد تا باعث ایجاد شک و شبهه نگردد، زیرا در بعضی موارد به دلایل مختلف از جمله بروز خطای انسانی،تفاوت نوع و مدل برخی دستگاه های ارزیابی و آزمون و فاکتورهایی نظیر مدت زمان آنالیز و یا نوع و مقدار نمونه برداری در آزمایشگاه معتمدِ مشتری، باعث ایجاد تفاوت در اعداد مندرج در برگه آنالیز شرکت زعفرانیه با نتایج به دست آمده در آزمایشگاه مقصد می گردد . از همین رو ما اعداد را با اختلاف کمی از اعداد واقعی درج می کنیم  و خوشبختانه اعداد به دست آمده نتایج، همیشه بیشتر و بهتر از اعدام مرقوم در برگه آنالیز ارائه شده توسط شرکت زعفرانیه بوده است.

9. پشتیبانی و پاسخگویی 24 ساعته

آب تو دلت تکون نمی خوره!

باز هم یک باگ بزرگ در بازار تجاری ایران و باز هم به فکر افتادن و دست به کار شدن شرکت زعفرانیه . بارها شده است که خودمان در مخمصه ای گیر کرده ایم که بعد از خرید یک محصول یا یک خدمت برایمان اتفاق افتاده است و هیچ بنی بشری پاسخگویمان نبوده است و از قضا فروشنده یا کارشناس فروش یا نماینده ای که تا پیش از فروش قطعی و خارج کردن پول نازنین از جیب مبارکمان، روزی سه بار بعد از صبحانه و ناهار و شام به ما زنگ می زد و حالمان را می پرسید و قربان صدقه مان می رفت و از مزایای بی انتهای محصولشان تعریف می کرد، ناگهان به طور مرموزی  ناپدید می شد و شماره های تماسش نیز یا از دسترس خارج می شد یا مدام و یکسره بوق اشغال میزد و ما می ماندیم و پاچه گشادمان و حسرت پول از کف رفته . چندین بار که این اتفاق را تجربه کردیم تلنگری به خودمان زدیم که همیشه می بایست نقش مشاور و حامی را برای مشتریانمان داشته باشیم و در کنارشان باشیم. به همین دلیل قبل از فروش هر محصول، تلاش می کنیم ابتدا کامل و دقیق به صحبت های مشتری درباره خواسته و نیازش گوش بدهیم و بعد فارغ از منفعت مالی و ایجاد فضای فروش محصول، صادقانه بهترین راه حل و گزینه و مشاوره را به مشتری بدهیم تا بتواند با آرامش و بررسی تمام جوانب، بهترین تصمیم را بگیرد. بعد از مرحله مقایسه و انتخاب و خرید و واریز وجه، بر عکس رویه رایج در بازار، تازه کار زعفرانیه شروع می شود و آن تعهدیست که با افتخار برایمان ایجاد شده تا پشتیبان مشتری بعد از خرید باشیم. به لطف خدا از بدو تاسیس شرکت تا به حال و با رفع نواقص و کاستیها در حد امکان، توانسته ایم حداکثر رضایت مشتریان را جلب کنیم و همیشه با خوشرویی و حال خوب و انرژی مثبت، پاسخگوی کلیه تماس گیرندگان و مراجعه کنندگان و مشتریان عزیزمان باشیم. برای اینکه حرفمان را در عمل هم بسنجید و تائید کنید کافیست با کارشناسان زعفرانیه تماس بگیرید و یا بصورت حضوری جهت مشاوره و بررسی و یا خرید مراجعه فرمایید. در سایت زعفرانیه دات کام بصورت بیست و چهار ساعته پاسخگوی شما هستیم و در ساعات اداری نیز با خط ویژه 02144508507 منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.

10. ارسال به سراسر ایران و جهان

از کرخه تا راین

فرقی نمی کند در تبریز و رشت و یاسوج و تهران و اراک و اهواز و بوشهر و کیش و ایلام و سنندج و همدان حضور دارین یا در ترکیه و ارمنستان و امارات و کویت و چین و آلمان و هلند و اتریش و بریتانیا و فرانسه و کانادا و استرالیا و آمریکا و برزریل و آفریقا، همه هشت میلیارد نفر جمعیت کره زمین مشتری بالقوه زعفرانیه هستند که امکان ارسال محصول برای همه آنها از راه های مختلف زمینی و هوایی و دریایی وجود دارد. شرکت زعفرانیه با دارا بودن کارت بازرگانی حقوقی و معتبر و سایر مجوزهای لازم، امکان ارسال و صادارت انواع زعفران و پک ها و باکس های هدیه به سراسر جهان را با بهترین بسته بندی و کیفیت دارد. برای تمام شهرهای ایران عزیزمان هم روش های مختلفی مانند پست، تیپاکس، ارسال هوایی، باربری،اتوبوس و وانت بار وجود دارد که بنا به درخواست سفارش دهنده و یا بر حسب امنیت و صرفه اقتصادی و سرعت عمل بیشتر،بهترین گزینه به ایشان پیشنهاد و ارسال مرسوله انجام می گردد و بارکد مرسوله و یا بیجک یا بارنامه برای مشتری ارسال می گردد. کافیست شما اطلاعات و مشخصات شهر و یا روستای مدنظر را برای همکاران ما در زعفرانیه ارسال نمایید تا در اسرع وقت، مقدمات ارسال سفارش با بهترین روش فراهم گردد. با توجه به مخاطرات و آسیبهای احتمالی در مراحل حمل و نقل، تمام جوانب به لحاظ ایمنی و نوع بسته بندی و محفوظ ماندن سفارشات ارزشمند شما از سوی زعفرانیه سنجیده و رعایت می شود تا مرسوله به شایسته ترین نحو ممکن به دست شما برسد.

شما لایق بهترین ها هستید و ما شایسته اعتمادتان

 

شما لایق بهترین ها هستید و ما شایسته اعتمادتان

ثمره کلام اینکه در روزگار رقابت ها و وعده ها و شعارها و نوسان قیمت ها و فراز و فرودها، تیم زعفرانیه تلاش می کند تا در وهله اول نسبتش با مشتری، دوست و همراه باشد تا فروشنده و تامین کننده و در وهله بعدی ارائه بهترین هایی که برای شما دستچین و گلچین کرده ایم، چون بشدت معتقدیم ارزش رفاقتمان با شما و وفاداریمان نسبت به هم هزاران برابر سودمندتر و ماندگارتر است تا سودها و صرفه های آنی و گذرا و شاید زیاد. این نیز حق طبیعی و مسلّم شماست که در قبال وقت و انرژی و حوصله و هزینه ای که صرف می کنید، محصولات و خدمات و ارزش و احترام و حمایت شایسته ای دریافت کنید و زعفرانیه را همیشه به حُسن خلق و انصاف و اخلاق مداری و تعهد و نام نیک بشناسید و به یاد آورید. انشاالله که در این مسیر همیشه سربلند و پایدار باشیم.

سایه سبزتان مستدام و برقرار

سوالات متداول

بهترین نوع زعفران برای مصارف خانگی با توجه به قیمت و کیفیت چه نوع زعفرانی است؟

بهترین گزینه برای انتخاب و خرید زعفران در این زمینه ، زعفران سرگل ممتاز میباشد که هم عطر و طعم و رنگ و کیفیت عالی دارد و هم از لحاظ اقتصادی قیمت مقرون بصرفه ای دارد . (حداقل قیمت 165000 تومان – حداکثر قیمت 220000 تومان)

چکونه زعفران اصل را تشخیص دهیم؟

زعفران اصل و تازه دارای رایحه ای ملموس و رنگی روشن و زنده و رشته های یکدست و بلند میباشد که وقتی کمی از آن را می چشید طعمی تلخ دارد. اگر چند رشته از آن را در آب سرد بریزید به سرعت رنگ آزاد نمی کند و با قرار دادن چند رشته از آن در بین یک کاغذ تا خورده سفید و فشردن آرام کاغذ، زعفران نباید روغن یا رنگ پس بدهد.

 

هر مثقال زعفران چند گرم است؟

اصولا بسته بندی های زعفران بر حسب گرم و مثقال انجام می شود و بیشترین بسته بندی های موجود در بازار در وزن های نیم گرمی، یک گرمی، دو گرمی، نیم مثقالی، چهار گرمی و یک مثقالی میباشد. هر یک مثقال معادل با 4.60 گرم می باشد، یعنی از پنج گرم، حدود نیم گرم کمتر و نیم مثقال معادل با 2.30 گرم میباشد.

 

چند نوع زعفران داریم؟

به طور کلی زعفران را میتوان به پنج دسته تقسیم کرد :

نگین
سرگل
پوشال
دخترپیچ
سفیدی(ریشه یا خامه)

عیار زعفران چیست؟

در واقع عیار زعفران را توانایی آن در رنگ‌دهی و کیفیت رنگ حاصل از آن در نظر می‌گیرند. یکی از عوامل اصلی رنگ‌دهی زعفران، ماده‌ای شیمیایی به نام کروسین میباشد.

 

قائنات کجاست؟

شهرستان قاینات پایتخت طلای سرخ زعفران و یاقوت سرخ زرشک، به مرکزیت شهر قائن، در شرق ایران و شمال استان خراسان جنوبی در حد فاصل ۱۵ و ۳۳ تا ۱۲ و ۳۴ عرض جغرافیایی و ۳۸ و ۵۸ تا ۵۶ و ۶۰ طول جغرافیایی قرار دارد.