دانستنی های زعفران

کروسین موجود در زعفران چه ویژگی هایی دارد؟

کروسین موجود در زعفران

کروستین و کروسین موجود در زعفران از متابولیت‌های موجود در زعفران هستند که به آن خاصیت داروی می‌بخشند. از جمله ویژگی های کروسین در زعفران این است که واسطه یا محصول سوخت‌وساز سلول زنده است. معمولاً این ماده اشاره به مولکول‌های کوچک شرکت‌کننده در سوخت‌وساز سلولی دارد.

سال‌ها است که زعفران به‌عنوان چاشنی غذا مورداستفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر ارزش غذایی، در طب سنتی نیز جایگاه ویژه‌ای دارد. از زعفران به‌عنوان تسکین‌دهنده درد مانند درد معده و کلیه، آرامش‌دهنده و کاهش‌دهنده استرس استفاده می‌شود. برای آشنایی بیشتر با تاثیر کروسین بر اعصاب تا انتهای این مقاله از وب‌سایت زعفرانیه همراه ما باشید.

کروسین چیست؟

کروسین موجود در زعفران یک نوع کارتنوئید است که به‌راحتی در آب حل می‌شود. به همین دلیل هنگامی که زعفران را در آب جوش یا یخ می‌ریزید به‌سرعت رنگ زعفران نمایان می‌شود. همان‌طور که بیان شد ویژگی های کروسین در زعفران بسیار برای سلامتی مهم هستند.

این ماده علاوه بر رنگ‌دهی، برای مزایای سلامتی بالقوه موردمطالعه قرار گرفته است و اعتقاد بر این است که دارای خواص دارویی مختلفی از جمله اثرات آنتی‌اکسیدانی، ضدالتهابی، ضد سرطانی و محافظت‌کننده عصبی است. همچنین برخی تحقیقات نشان می‌دهد که کروسین ممکن است اثرات مثبتی بر خلق‌وخو، حافظه و شناخت داشته باشد. البته مطالعات بیشتری برای اثبات اثربخشی و ایمنی این ماده ارزشمند برای بررسی این اهداف موردنیاز است.

کروسین موجود در زعفران؛ ویژگی های کروسین در زعفران برای سلامتیکروسین موجود در زعفران؛ ویژگی های کروسین در زعفران برای سلامتی

به‌طورکلی ویژگی های کروسین در زعفران برای سلامتی انسان دارای اهمیت بسیاری هستند؛ برای مثال خواص دارویی زعفران می‌تواند برای سلامت روان، سیستم عصبی، بیماری‌های چشمی و… مفید باشد. در ادامه به توضیح بیشتر برخی از این ویژگی‌ها پرداخته شده است.

1. کروسین و عملکرد آنتی اکسیدانی

مهم‌ترین نقش کروسین موجود در زعفران عملکرد آنتی‌اکسیدانی آن است. این ویژگی کروسین در زعفران به این معنی که می‌تواند به محافظت از سلول‌ها در برابر آسیب‌های ناشی از مولکول‌های مضر به نام رادیکال‌های آزاد کمک کند. همچنین اعتقاد بر این است که آنتی‌اکسیدان‌ها در کاهش خطر بیماری‌های مزمن و شرایط مرتبط با پیری نقش دارند. کروسین می‌تواند با افزایش ژن‌های دخیل در فرایندهای آنتی‌اکسیدانی و آنزیم‌های آنتی‌اکسیدانی بر استرس‌های اکسیداتیو تاثیر بگذارند و اثر تعداد زیادی از رادیکال‌های آزاد را خنثی نماید.

کروسین و کروستین می‌توانند با التهاب‌های عصبی که با شروع بیماری‌های همچون آلزایمر و پارکینسون  در ارتباط هستند مقابله کنند؛ در نهایت می‌توان گفت که گرانی این گیاه خوش‌طعم و عطر بی‌دلیل نیست. امروزه سعی بر این که از مواد مؤثره و متابولیت‌های ثانویه این گیاه ارزشمند در درمان بیماری‌های متعددی استفاده شود. همچنین به‌عنوان دارو در طب نوین نیز جایگاه واقعی خود را به دست آورده است.

 

2. فواید بالقوه برای سلامتی

کروسین موجود در زعفران علاوه بر خواص آنتی‌اکسیدانی، برای سلامت نیز مورد بررسی قرار گرفته است. برخی از تحقیقات نشان می‌دهد که ویژگی های کروسین در زعفران ممکن است اثرات ضدالتهابی داشته باشد که می‌تواند برای شرایطی که شامل التهاب در بدن است مفید باشد. علاوه بر این، کروسین در مطالعات اولیه به‌عنوان یک عامل ضدسرطان، با اثرات بازدارنده بالقوه بر رشد و گسترش سلول‌های سرطانی نتایج مثبتی را به همراه داشته است. همچنین کروسین برای اثرات بالقوه محافظت‌کننده عصبی از جمله توانایی در تقویت حافظه و توانایی‌های یادگیری موردمطالعه قرار گرفته است.

خلق و خو و سلامت روان

3. خلق و خو و سلامت روان

برخی مطالعات انجام شده اثرات زعفران و ترکیبات آن از جمله کروسین موجود در زعفران را بر خلق‌وخو و سلامت روان بررسی کرده‌اند. همان‌طور که می‌دانید زعفران به طور سنتی در طب گیاهی به‌عنوان تقویت‌کننده خلق‌وخو استفاده می‌شود. برخی مطالعات نشان می‌دهند که این ماده ارزشمند ممکن است اثرات ضدافسردگی داشته باشد. به عبارت دیگر درمان افسردگی با زعفران طبق بررسی‎های انجام شده ممکن است. بااین‌حال، تحقیقات بیشتری جهت تعیین ایمنی، اثربخشی و دوز بهینه زعفران یا این ماده برای شرایط سلامت روان موردنیاز است.

البته توجه به این نکته مهم است؛ درحالی‌که کروسین و زعفران فواید بالقوه سلامتی را در مطالعات خاصی نشان داده‌اند تحقیقات بیشتری برای درک کامل مکانیسم‌های اثر، دوز بهینه و عوارض جانبی احتمالی آن‌ها موردنیاز است. در حقیقت همیشه توصیه می‌شود قبل از استفاده از زعفران یا هر محصولی با پایه زعفران برای اهداف دارویی با یک متخصص مراقبت‌های بهداشتی مشورت کنید.

4. تاثیر کروسین در بیماری‌ های سیستم عصبی

طی بررسی اثر ضداضطراب کروسین موجود در زعفران در مقایسه با داروی دیازپام (داروی مؤثر بر درمان اضطراب) در شرایط آزمایشگاهی مشخص شد که ویژگی های کروسین در زعفران در دوزهای مشخصی همانند دیازپام منجر به کاهش اضطراب می‌گردند. در نتیجه مشخص شد که زعفران در جهت بهبود خواب و کاهش اضطراب مؤثر است؛ اما این اثرات وابسته به دوز آن است.

پس از بررسی‌های متعدد بر روی افراد مبتلا به افسردگی‌های خفیف مشخص شد که مصرف چای زعفران در دوز مشخصی می‌تواند در بهبود افسردگی تاثیر مثبتی داشته باشد. مکانیسم اثر زعفران جهت کاهش اضطراب احتمالاً به این شکل است که کروسین و سافرانال بر دوپامین (هورمون سرخوشی)، نوراپی‌نفرین (هورمون استرس) و سرتونین (هورمون شادی) تاثیر دارند. به طور دقیق‌تر می‌توان گفت که احتمالاً کروسین بر سیستم دوپامینرژیک (مسیر‌های انتقال دوپامین) و مهار بازجذب نوراپی‌نفرین و سافرانال بر سیستم سروتونرژیک (مسیرهای انتقال سروتونین) مؤثر است.

کروسین موجود در زعفران؛ کروسین و بیماری های چشمی5. کروسین موجود در زعفران؛ کروسین و بیماری های چشمی

علاوه بر موارد بیان شده در بالا آزمایش‌ها و مطالعات نشان داده است که زعفران می‌تواند در درمان برخی  از بیماری‌های چشمی مانند بیماری AMD مؤثر باشد. این اثرات به کروسین موجود در زعفران نسبت‌داده‌شده است که احتمالاً کروسین مانع از آپوپتوز (مرگ برنامه‌ریزی‌شده سلول) و در نتیجه مانع مرگ گیرنده‌های نوری که ناشی از نور است می‌شود. از دیگر ویژگی های کروسین در زعفران این است که جریان خون شبکیه را افزایش و عملکرد آن را بهبود می‌بخشد.

از طرفی کروستین انتشار اکسیژن به مایعات همچون پلاسما را افزایش می‌دهد. به همین دلیل زعفران و اجزای تشکیل‌دهنده آن (به‌خصوص کروسین و کروستین) می‌توانند به‌عنوان محافظ عملکرد چشم باشند. این اثرات را می‌توان مربوط به عملکرد آنتی‌اکسیدانی، مهار آپوپتوز و عملکرد ضدالتهابی این ماده‌ها دانست.

6. کروسین و حافظه

محققان ژاپنی ادعا کرده‌اند که کروسین و کروستین موجود در زعفران در مهارت‌های یادگیری و حافظه مؤثر هستند و آن‌ها را بهبود می‌بخشند. به‌طورکلی از نتایج مطالعات انجام شده در زمینه تاثیر زعفران بر حافظه به نظر می‌رسد که زعفران و اجزای سازنده آن به‌ویژه ماده کروسین موجب تقویت حافظه می‌شوند و اثرات مخرب‌های خارجی بر حافظه را کاهش می‌دهند.

جمع‌بندی

در این مقاله از زعفرانیه سعی کردیم ویژگی های کروسین در زعفران را مورد بررسی قرار دهیم. در واقع کروسین یکی از ترکیبات زعفران از نوع شیمیایی است که مسئولیت رنگ‌دهی به زعفران را بر عهده دارد. همان‌طور که بیان شد کروسین موجود در زعفران برای بسیاری از بیماری می‌تواند مفید واقع شود. علاوه بر تاثیر کروسین بر اعصاب، این ماده همچنین دارای اثر حفاظتی در برابر کارکرد نامنظم ماهیچه‌های قلب در پمپاژ و گردش خون است.

باوجود خواص بی‌نظیری که در این مقاله و دیگر مقاله‌های وب‌سایت زعفرانیه برای این گیاه ارزشمند بیان شده است تهیه آن از مراکز معتبر خرید نیز برای بهره‌مندی از خواص آن بسیار مهم است. شرکت زعفرانیه یکی از مراکز معتبر خرید حضوری و اینترنتی زعفران با سال‌ها سابقه درخشان است. شما می‌توانید برای تهیه زعفران به‌صورت عمده و جزئی به‌صورت آنلاین از طریق ارتباط با ما سفارش خود را ثبت نمایید. همکاران ما در این مجموعه تمام تلاش خود را خواهند داشت که سفارش شما در کمترین زمان و با بهترین بسته‌بندی به دست شما برسد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *