دانستنی های زعفران

زعفران اسپانیا؛ چرا در جهان، زعفران را به نام کشور اسپانیا می شناسند؟

زعفران اسپانیا

زعفران یکی از باارزش‌ترین ادویه‌ها و چاشنی‌ها در جهان با نام طلای سرخ شناخته می‌شود. زعفران به دلیل خواص دارویی و ویژگی‌های منحصربه‌فردی که دارد، در فرهنگ‌ها و سنت‌های مختلف جایگاه ویژه‌ای دارد. باوجوداینکه زعفران ایرانی به دلیل کیفیت بالا و درجه یک و تاریخچه کهنی که دارد شهرت دارد؛ اما در سطح بین‌المللی زعفران اسپانیا بیشتر شناخته می‌شود و مشهور است. دلایل شناخت زعفران به نام اسپانیا بیشتر به‌خاطر تاریخ و تجارت جهانی این محصول است. همچنین اسپانیا به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین خرده‌فروشان زعفران در جهان شناخته می‌شود و بیشترین سهم ارزش زعفران را در بازارهای دنیا دارد.

به‌طورکلی زعفران در اسپانیا نیز کشت می‌شود؛ اما در برخی بازارهای بین‌المللی به دلیل کیفیت بی‌نظیر و درجه یک زعفران ایرانی، زعفران ایرانی با نام اسپانیا عرضه می‌شود. همین امر باعث شده است تا زعفران اسپانیا در بازارهای جهانی بیشتر مطرح شود. در ادامه این مقاله از زعفرانیه با زعفران کشور اسپانیا و دلایل شناخت زعفران به نام اسپانیا بیشتر آشنا می‌شوید.

معرفی زعفران اسپانیا

نقش عرب‌ها در معرفی زعفران به اسپانیا در قرن هشتم و نهم میلادی، یکی از اصلی‌ترین دلایل شناخت زعفران به نام اسپانیا در جهان است. عرب‌ها نه‌تنها این گیاه ارزشمند را به اسپانیا آوردند؛ بلکه فرهنگ آشپزی وابسته به ادویه‌جات از جمله زعفران را نیز با خود به این سرزمین بردند. در آن دوران، تجارت زعفران در انحصار جنوب اسپانیا بود. باگذشت زمان، مناطق مرکزی اسپانیا مانند لامانچا به مراکز تولید و پرورش انواع زعفران تبدیل شدند. این امر باعث شد تا زعفران اسپانیا در قرن هجدهم، جایگاه ویژه‌ای در میان تولیدکنندگان این محصول پیدا کند.

مزارع زعفران در لامانچا، به‌ویژه درگذشته که ارزش این محصول با طلا برابری می‌کرد، منبع درآمد و ثروت کشاورزان محلی بودند. امروزه نیز، کاستیلا لامانچا در مرکز اسپانیا، به‌عنوان مرکز اصلی پرورش زعفران در این کشور شناخته می‌شود. ویژگی‌های آب‌وهوایی و خاک مناسب این منطقه، آن را برای کشت زعفران بسیار مستعد کرده است. به همین دلیل زعفران کشور اسپانیا توانسته است در طول تاریخ، جایگاه ویژه‌ای در بازارهای جهانی پیدا کند و دلایل شناخت زعفران به نام اسپانیا را تقویت کند.

کشت زعفران در اسپانیاکشت زعفران در اسپانیا

کشت و برداشت زعفران به نام اسپانیا، فرایندی بسیار پرزحمت و ظریف است که به‌دقت زیادی نیاز دارد. یکی از دلایل شناخت زعفران به نام اسپانیا، همین روش سنتی و دستی کشت این محصول در این کشور است. در اسپانیا، زعفران به روش چندساله کاشته می‌شود. پیازهای زعفران پس از دو سال در زمین باقی می‌مانند و سپس برداشت می‌شوند. زمین‌های زعفران را به‌صورت تناوبی با جو و گندم عوض می‌کنند تا مواد مغذی خاک تأمین شود.

برداشت زعفران کشور اسپانیا به‌صورت کاملاً دستی و در ساعات اولیه صبحگاهی انجام می‌شود تا گل‌ها از تابش آفتاب آسیب نبینند. فرایند جداسازی کلاله‌های زعفران از گل‌ها نیز بادقت فراوان و بدون لمس مستقیم انجام می‌شود تا کیفیت محصول حفظ شود.

 

هر ساله با فرارسیدن فصل برداشت گل‌های زعفران در ماه اکتبر، جشنواره‌های متعددی در اسپانیا برگزار می‌شود. یکی از این رویدادها، جشنواره گل زعفران در شهر کنسوئگرا، استان تولدو اسپانیا است که همه ساله گردشگران و علاقه‌مندان زیادی را به سوی خود جلب می‌کند. در این جشنواره، فعالیت‌های متنوعی مانند مسابقات برداشت گل زعفران، اجراهای موسیقی، ارائه غذاهای سنتی و برنامه‌های فرهنگی دیگر برای پذیرایی از بازدیدکنندگان برگزار می‌شود.

برگزاری چنین رویدادهایی، نقش مهمی در معرفی زعفران با برند اسپانیایی در سطح جهانی و جذب گردشگران بیشتر دارد و می‌تواند منافع اقتصادی فراوانی را به همراه داشته باشد. همچنین برگزاری این جشنواره‌ها باعث می‌شود تا زعفران ایرانی با نام اسپانیا شناخته شود. با این حال، طبق آمار رسمی، از نظر سطح زیرکشت و میزان تولید زعفران در جهان، ایران با سهم حدود 94 درصد از کل کشت زعفران دنیا و میزان تولید وزنی حدود 450 تن، در جایگاه نخست قرار دارد. در مقابل، اسپانیا با سهم 0.6 درصد و تولید نزدیک به 3 تن زعفران، در رتبه ششم جهانی قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید: ویژگی های زعفران صادراتی که باید بدانید!

زعفران ایرانی با نام اسپانیا؛ اسپانیا بزرگ‌ترین واردکننده زعفرانزعفران ایرانی با نام اسپانیا؛ اسپانیا بزرگ‌ترین واردکننده زعفران

باوجوداینکه ایران بزرگ‌ترین تولیدکننده زعفران در جهان است؛ اما حدود 30 درصد از صادرات این محصول متعلق به اسپانیا است. این امر یکی دیگر از دلایل شناخت زعفران به نام اسپانیا در سطح جهانی محسوب می‌شود. نکته قابل توجه این است که سود اصلی زعفران در فرآوری و خرده فروشی آن است. در حالی که بخش بزرگی از صادرات ایران به‌صورت زعفران عمده به فروش می‌رسد، بخش عمده صادرات اسپانیا را زعفران خرده فروشی تشکیل می‌دهد. همچنین اسپانیا با خرید زعفران عمده از ایران و فروش آن به‌صورت خرده‌فروشی توانسته سود بسیاری کسب کند. به همین دلیل به زعفران اسپانیا لقب غول بزرگ خرده فروشی زعفران داده شده است.

اسپانیا بیش از 100 سال است که در زمینه تجارت و صادرات زعفران فعالیت می‌کند و سرمایه‌گذاری خوبی در این حوزه انجام داده است. در مقابل، ایران کمتر از 30 سال است که به این موضوع به شیوه عمده فروشی پرداخته است. باوجود حجم کم تولید داخلی زعفران در اسپانیا، این کشور با ترکیب واردات و تولید داخلی، توانسته جایگاه برتر خود را در صادرات زعفران حفظ کند.

طبق آمار، اسپانیا با 30 درصد سهم، بزرگ‌ترین واردکننده زعفران در جهان محسوب می‌شود. به این ترتیب یکی از دلایل شناخت زعفران به نام اسپانیا در سطح جهانی، همین فرهنگ‌سازی و معرفی گسترده این محصول توسط اسپانیایی‌ها در بازارهای بین‌المللی است، در حالی که ایران با وجود سابقه طولانی در کشت و برداشت زعفران، متأسفانه نتوانسته است این محصول را به‌خوبی در جهان معرفی کند.

زعفران اسپانیا؛ دلایل شناخت زعفران به نام اسپانیازعفران اسپانیا؛ دلایل شناخت زعفران به نام اسپانیا

شناخته‌شدن زعفران یک کالای لوکس به نام اسپانیا در سطح جهانی، دلایل بسیار و متعددی دارد. درگذشته، تجار اسپانیایی نقش پررنگی در انتقال و توزیع زعفران از مناطق تولیدکننده مانند ایران به بازارهای بین‌المللی داشتند که این امر سبب شهرت زعفران با نام اسپانیا شد. عامل دیگر، جایگاه برتر اسپانیا در زمینه بازاریابی و برندسازی زعفران است. آن‌ها با تبلیغات گسترده و حضور در نمایشگاه‌های جهانی و همچنین فستیوال‌ها و جشنواره‌های بین‌المللی با نام زعفران، توانسته‌اند زعفران اسپانیا را بیشتر بر سر زبان‌ها بیندازند.

سرمایه‌گذاری اسپانیا در صنعت فراوری، بسته‌بندی و عرضه زعفران به بازارهای جهانی نیز نقش مهمی در این زمینه داشته است. از طرفی، استفاده از زعفران در آشپزی سنتی اسپانیایی باعث شده تا این محصول بافرهنگ و سنت‌های این کشور گره بخورد. در نهایت، تلاش‌های دیپلماتیک و سیاسی دولت اسپانیا از جمله برگزاری نمایشگاه‌ها، مذاکرات تجاری و دیپلماسی عمومی نیز در معرفی زعفران این کشور در عرصه بین‌المللی مؤثر بوده است.

جمع‌بندی

ایران بزرگ‌ترین تولیدکننده زعفران در جهان است؛ اما این محصول به دلایل مختلفی با نام زعفران اسپانیا در سطح بین‌المللی بیشتر شناخته می‌شود. دلایل شناخت زعفران به نام اسپانیا بسیار گسترده و متعدد است. یکی از این دلایل که باعث شده است زعفران ایرانی با نام اسپانیا شناخته شود، بازاریابی، برندسازی و فراوری زعفران است. اسپانیایی‌ها با تبلیغات گسترده، حضور در نمایشگاه‌های جهانی و ایجاد کارخانه‌های مدرن بسته‌بندی، توانستند سهم بزرگی در بازارهای بین‌المللی زعفران را از آن خود کنند.

زعفرانیه به‌عنوان یکی از معتبرترین مراکز ارائه زعفران ایران، تلاش می‌کند با ارائه انواع زعفران‌های باکیفیت و بسته‌بندی‌های شیک و جذاب، گامی در جهت معرفی زعفران اصیل ایرانی به جهانیان بردارد. شما می‌توانید بهترین زعفران درجه یک را از طریق بخش ارتباط با ما از زعفرانیه خریداری کنید و از خدمات زعفرانیه از جمله تضمین اصالت و کیفیت، پشتیبانی 24 ساعته و همچنین ارسال فوری بهره‌مند شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *